FX6-20P-0.8SV(93)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FX6-20P-0.8SV(93)
JLCPCB Part #
C6563599
Package
SMD,P=0.8mm
Description
-55℃~+85℃ 0.8mm 100V 2 20P 500mA Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.8mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS