FX20-140P-0.5SV15
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FX20-140P-0.5SV15
JLCPCB Part #
C3644284
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-55℃~+85℃ 0.5mm 140P 2 500mA 50V Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS