FX18-40S-0.8SV20
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FX18-40S-0.8SV20
JLCPCB Part #
C7280365
Package
SMD,P=0.8mm
Description
-55℃~+85℃ 0.8mm 100V 2 3A 40P Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.8mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS