FH72-21S-0.3SHW(99)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH72-21S-0.3SHW(99)
JLCPCB Part #
C3170068
Package
SMD,P=0.3mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.2mm 0.3mm 0.88mm 21P Copper alloy Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle Top Contact SMD,P=0.3mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS