FH62-21S-0.25SHW(99)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH62-21S-0.25SHW(99)
JLCPCB Part #
C6947701
Package
SMD,P=0.25mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.25mm 0.3mm 1.08mm 21P Copper alloy Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle Top Contact SMD,P=0.25mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS