FH58-51S-0.2SHW(99)
MFR.Part #
FH58-51S-0.2SHW(99)
JLCPCB Part #
C3168945
Package
SMD,P=0.4mm,Surface Mount,Right Angle(Staggered pins)
Description
-55℃~+85℃ 0.2mm 0.4mm 0.88mm 51P Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount,Vertical SMD,P=0.4mm,卧贴(交错脚) FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS