FH58-41S-0.2SHW(99)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH58-41S-0.2SHW(99)
JLCPCB Part #
C3168335
Package
SMD,P=0.4mm,Surface Mount,Right Angle(Staggered pins)
Description
-55℃~+85℃ 0.2mm 0.4mm 0.88mm 41P Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.4mm,Surface Mount,Right Angle(Staggered pins) FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS