FH58M-7S-0.25SHW(99)
MFR.Part #
FH58M-7S-0.25SHW(99)
JLCPCB Part #
C5641489
Package
SMD,P=0.25mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.25mm 0.2mm 0.88mm 7P Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.25mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS