FH55M-31S-0.4SH
MFR.Part #
FH55M-31S-0.4SH
JLCPCB Part #
C5700790
Package
SMD,P=0.4mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.4mm 1.5mm 31P Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.4mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS