FH55M-10S-0.4SH
MFR.Part #
FH55M-10S-0.4SH
JLCPCB Part #
C6947696
Package
SMD,P=0.4mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.4mm 1.5mm 10P Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.4mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS