FH52K-20S-0.5SH
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH52K-20S-0.5SH
JLCPCB Part #
C5174729
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+125℃ 0.5mm 20P 500mA 50V Copper alloy Gold Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS