FH52K-10S-0.5SH(99)
MFR.Part #
FH52K-10S-0.5SH(99)
JLCPCB Part #
C5700784
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+125℃ 0.3mm 0.5mm 10P 2mm Bottom Contact Copper alloy Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS