FH50-28S-0.5SH
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH50-28S-0.5SH
JLCPCB Part #
C5641471
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 28P 3.7mm Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS