FH49-96S-0.4SHW
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH49-96S-0.4SHW
JLCPCB Part #
C3168075
Package
SMD,P=0.4mm
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.4mm 4mm 96P Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Surface Mount,Vertical SMD,P=0.4mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS