FH48-30S-0.5SV
MFR.Part #
FH48-30S-0.5SV
JLCPCB Part #
C598037
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 30P 6.18mm Hinged Lid Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS