FH48-20S-0.5SV
MFR.Part #
FH48-20S-0.5SV
JLCPCB Part #
C3169048
Package
Plugin,P=0.5mm
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 20P 6.18mm Hinged Lid Phosphor Bronze Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical Plugin,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS