FH41-50S-0.5SH(28)
MFR.Part #
FH41-50S-0.5SH(28)
JLCPCB Part #
C5439879
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+105℃ 0.5mm 500mA 50P 50V Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS