FH41-28S-0.5SH(05)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH41-28S-0.5SH(05)
JLCPCB Part #
C3098140
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+105℃ 0.5mm 28P 500mA 50V Gold Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS