FH40-50S-0.5SV
MFR.Part #
FH40-50S-0.5SV
JLCPCB Part #
C596739
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+105℃ 0.3mm 0.5mm 5.8mm 50P Gold Hinged Lid Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS