FH40-10S-0.5SV
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH40-10S-0.5SV
JLCPCB Part #
C598034
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+105℃ 0.3mm 0.5mm 10P 5.8mm Gold Hinged Lid Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS