FH35C-11S-0.3SHW(10)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH35C-11S-0.3SHW(10)
JLCPCB Part #
C6619606
Package
SMD,P=0.3mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.2mm 0.3mm 0.88mm 11P Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.3mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS