FH28-50S-0.5SH(10)
MFR.Part #
FH28-50S-0.5SH(10)
JLCPCB Part #
C5741832
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+105℃ 0.3mm 0.5mm 2.54mm 50P Bottom Contact Gold Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS