FH28-40S-0.5SH(11)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH28-40S-0.5SH(11)
JLCPCB Part #
C6853914
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+105℃ 0.3mm 0.5mm 2.54mm 40P Bottom Contact Gold Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS