FH28K-50S-0.5SH
MFR.Part #
FH28K-50S-0.5SH
JLCPCB Part #
C5148302
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+125℃ 0.3mm 0.5mm 2.54mm 50P Bottom Contact Copper alloy Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS