FH28K-10S-0.5SH
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH28K-10S-0.5SH
JLCPCB Part #
C7471570
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+125℃ 0.5mm 10P 500mA 50V Copper alloy Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS