FH12-40S-0.5SV(55)
MFR.Part #
FH12-40S-0.5SV(55)
JLCPCB Part #
C202115
Package
SMD,P=0.5mm
Description
0.3mm 0.5mm 3.6mm 40P Hinged Lid Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS