FH12-40S-0.5SVA(55)
MFR.Part #
FH12-40S-0.5SVA(55)
JLCPCB Part #
C6041253
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 3.6mm 40P Gold Hinged Lid Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS