FH12-12S-0.5SVA(98)
MFR.Part #
FH12-12S-0.5SVA(98)
JLCPCB Part #
C7276477
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 12P 3.6mm Gold Hinged Lid Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS