ER8-50P-0.8SV-5H
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
ER8-50P-0.8SV-5H
JLCPCB Part #
C6191351
Package
SMD,P=0.8mm
Description
-55℃~+125℃ 0.8mm 100V 2 500mA 50P Copper alloy Gold Slot Type Butting Surface Mount,Vertical SMD,P=0.8mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS