DF40TC-40DS-0.4V(51)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
DF40TC-40DS-0.4V(51)
JLCPCB Part #
C3648637
Package
SMD,P=0.4mm
Description
-55℃~+125℃ 0.4mm 2 300mA 30V 40P Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.4mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS