DF40C-40DS-0.4V(58)
MFR.Part #
DF40C-40DS-0.4V(58)
JLCPCB Part #
C6224955
Package
SMD,P=0.4mm
Description
-35℃~+85℃ 0.4mm 2 300mA 30V 40P Gold Slot Type Butting Surface Mount,Vertical SMD,P=0.4mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS