DF40C-10DS-0.4V(51)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
DF40C-10DS-0.4V(51)
JLCPCB Part #
C424636
Package
SMD,P=0.4mm
Description
-35℃~+85℃ 0.4mm 10P 2 300mA 30V Gold Phosphor bronze Slot Type Butting Surface Mount,Vertical SMD,P=0.4mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS