DF37NC-16DS-0.4V(51)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
DF37NC-16DS-0.4V(51)
JLCPCB Part #
C5668496
Package
SMD,P=0.4mm
Description
-35℃~+85℃ 0.4mm 16P 2 300mA 30V Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.4mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS