BM29B0.6-6DS/2-0.35V(51)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
BM29B0.6-6DS/2-0.35V(51)
JLCPCB Part #
C5296866
Package
SMD,P=0.35mm
Description
-40℃~+85℃ 0.35mm 2 300mA 30V 8P Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.35mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS