BM28B0.6-6DS/2-0.35V(51)
MFR.Part #
BM28B0.6-6DS/2-0.35V(51)
JLCPCB Part #
C3646686
Package
SMD,P=0.35mm
Description
-55℃~+85℃ 0.35mm 2 300mA 50V 6P Copper alloy Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.35mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS