BM28B0.6-10DP/2-0.35V(51)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
BM28B0.6-10DP/2-0.35V(51)
JLCPCB Part #
C424562
Package
SMD,P=0.35mm
Description
-40℃~+85℃ 0.35mm 10P 2 30V 5A Copper alloy Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.35mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS