LM2596TB-3.3
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM2596TB-3.3
JLCPCB Part #
C5160076
Package
TO-220B-5L
Description
-40℃~+125℃ 1 10mA 150kHz 3.3V 3A 4.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-220B-5L DC-DC Converters ROHS