LM2596MD5T-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM2596MD5T-3.3/TR
JLCPCB Part #
C19193506
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 150kHz 3.3V 3A 40V Built-in TO-252-5 DC-DC Converters ROHS