LM2576M-12/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM2576M-12/TR
JLCPCB Part #
C383062
Package
SOP-8
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 3A 40V 52kHz 5mA Buck Buck Built-in Fixed SOP-8 DC-DC Converters ROHS