LM1117T-1.5
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1117T-1.5
JLCPCB Part #
C498323
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 1.5V 10mA 15V 1A 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS