LM1117MP-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1117MP-3.3/TR
JLCPCB Part #
C498153
Package
SOT-223-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 10mA 15V 1A 3.3V 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS