LM1086IS-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1086IS-3.3/TR
JLCPCB Part #
C22396900
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.1mA 1.25V@(1.5A) 1.5A 15V 3.3V 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS