LM1084T-3.3
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1084T-3.3
JLCPCB Part #
C7432323
Package
TO-220-3
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.45V@(5A) 12V 3.3V 5A 5mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS