LM1084IS-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1084IS-3.3/TR
JLCPCB Part #
C19193518
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.5V@(5A) 12V 3.3V 5A 5mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS