HG1118M-15AD/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
HG1118M-15AD/TR
JLCPCB Part #
C2683148
Package
ESOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.25V@(500mA) 1.5V 10mA 12V 1A 2 75dB@(120Hz) Fixed、Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive ESOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS