AMS1117MK-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGC(Huaguan Semicon)
MFR.Part #
AMS1117MK-3.3/TR
JLCPCB Part #
C498147
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(800mA) 10mA 12V 3.3V 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS