HE9073A25MR
Extended
Manufacturer
HEERMICR
MFR.Part #
HE9073A25MR
JLCPCB Part #
C723790
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 100mV@(100mA) 2.5V 300nA 500mA 70dB@(1kHz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS