AMS1117-3.3
Extended
Manufacturer
HEERMICR
MFR.Part #
AMS1117-3.3
JLCPCB Part #
C5199435
Package
SOT-223
Description
-20℃~+85℃@(Ta) 1 1.3V@(1A) 15V 1A 2mA 3.3V Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS