HDGC381-M-8P
MFR.Part #
HDGC381-M-8P
JLCPCB Part #
C19725261
Package
P=3.81mm
Description
-40℃~+125℃ 1 1x8P 3.81mm 300V 8 8A 8P Green Hinged (Snap On) Male Plug Top Entry P=3.81mm Pluggable System Terminal Block ROHS