0.5K-DHQX-17PWB
MFR.Part #
0.5K-DHQX-17PWB
JLCPCB Part #
C5292465
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 17P 2mm 50V Bottom Contact Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS